اخبار

اولین رویداد استانی جشنواره وب و موبایل ایران در اصفهان برگزار شد

جشنواره‌ی وب و موبایل ایران برنامه‌ای به‌نام «هفت شهر» را در شهرهای بزرگ کشور برگزار می‌کند که اصفهان میزبان اولین رویداد شد.

جشنواره‌ی وب و موبایل ایران برنامه‌ای به‌نام «هفت شهر» را در شهرهای بزرگ کشور برگزار می‌کند که اصفهان میزبان اولین رویداد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، در جشنواره‌ی وب و موبایل ایران با سخنرانی رضا الفت نسب سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، ژوبین علاقبند مدیرعامل اسنپ، مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، جعفر مطلب زاده مدیر کل فناوری و ارتباطات استان اصفهان در بخش اول جشنواره برگزار کردند.
جشنواره‌ی وب و موبایل ایران تاکنون ۱۱ دوره را پشت‌سر گذاشته است و برای دوره‌ی دوازدهم خود رویکردی جدید در نظر دارد. حضور در مراکز استانی و برگزاری رویدادهایی برای انتقال تجربه به نسل جدید اکوسیستم استارتاپی ایران، از برنامه‌های مهم ستاد اجرایی محسوب می‌شود که در جشنواره‌ی سال ۱۳۹۸ اولین‌بار اجرا خواهد شد. هدف از برگزاری رویدادهای استانی درکنار رویداد اصلی تهران، آشنایی با فعالان حوزه‌ی وب و موبایل در نقاط گوناگون شرکت است تا توسعه‌ی جشنواره نیز به‌شکل بهینه‌ای انجام شود.
 
اصفهان، یکی از قطب‌های اکوسیستم استارتاپی ایران، میزبان اولین رویداد استانی جشنواره‌ی وب و موبایل خواهد بود. این رویداداز ساعت ۹ تا ۱۵ روز ۲۴ مرداد به‌میزبانی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می‌شود. از برنامه‌های اجرایی جشنواره‌ی وب و موبایل ایران در اصفهان می‌توان به سخنرانی دبیران اجرایی جشنواره و فعالان برتر استانی و کشوری در حوزه‌ی وب و موبایل اشاره کرد. به‌علاوه، سه وب‌سایت و اپلیکیشن برتر فعال در اصفهان نیز در پایان جشنواره انتخاب و از آن‌ها تقدیر می‌شود.
 
مطلب زاده بروظیفه ایجاد زیرساخت توسط وزارت ارتباطات تاکید کرد و توضیح داد که این تکنولوژی‌های ارتباطی در حال گسترش در کل کشور است و سرویس‌ها و ظرفیت‌های ارتباطی اینترنت 4Gبه روستاها رسیده است و حالا وظیفه استارت‌آپ‌هاست که از زیرساخت‌ها استفاده کنند تا بتوانند بروی این بستر خدمات خود را به کاربران ارائه کنند.
 
الفت نسب در صحبت‌های خود به برگزاری اولین رویداد استانی جشنواره در سایر اصفهان اشاره کرد و در مورد فعالیت‌های دو ساله اتحادیه اشاره کرد که در این مدت۱۱۰۰ عضو داشته است و گفت:این تعداد رو به افزایش است ۲ سال از راه اندازی اتحادیه گذشته است. موانع بسیار زیادی از بخش دولتی و سنتی پیش روی استارت‌آپ‌ها وجود دارد که اتحادیه سعی دارد جلوی این موانع بایستد. علیرغم حمایت‌های لفظی دولت از استارت‌آپ‌ها نمی‌توان روی حمایت‌های دولتی حساب کرد و بنابراین ما باید بتوانیم رو پای خود بایستیم. ضمن آنکه ما می‌خواهیم دولت حمایتی از ما نداشته باشد بلکه تنها زیرساخت‌های لازم را راه اندازی کند. متاسفانه بدنه دولت برخلاف گفته‌ها عمل نمی‌کند.آقای ستاری و جهرمی زحماتی کشیده‌اند و این چراغ را در دولت روشن کرده‌اند اما سایر بدنه دولت همراهی نکردند.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید