پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبرداد:

افزایش 52 درصدی کاربران اینترنت در سال گذشته

افزایش 52 درصدی کاربران اینترنت در سال گذشته
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان از افزایش 52 درصدی کاربران اینترنت در سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد کاربران به 410 هزار در این استان رسیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جعفر مطلب زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن اشاره  به اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا میزان استفاده از شبکه اینترنت به دلایل مختلف از جمله آموزش مجازی و خرید و فروش اینترنتی افزایش یافته است،گفت: تعداد کاربران آنلاین اینترنت مخابرات اصفهان تا قبل از شیوع ویروس کرونا حدود ۲۷۰ هزار کاربر بود اما اکنون  این شاخص به بیش از ۴۱۰ هزار کاربر رسیده است. 
وی با بیان اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا اپراتورهای مخابراتی با توجه به افزایش حجم استفاده از اینترنت با مشکلاتی در خدمات رسانی رو به رو شدند، افزود: این مشکلات با ارایه سرویس های رایگان به مردم و افزایش تعداد کاربران آنلاین، بیشتر شد و اپراتورهای مختلف از جمله مخابرات برای توسعه زیرساخت های خود اقدام کردند.
مطلب‌زاده با اشاره به اینکه در یک سال گذشته میزان استفاده دانش آموزان و دانشجویان از اینترنت به دلیل آموزش مجازی، چند برابر افزایش یافت، تصریح کرد: تقاضای سرویس باند پهن اینترنت پر سرعت (ADSL) در سال ۹۹ در استان اصفهان نسبت به سال قبل آن ۸۴ درصد افزایش یافت.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان ادامه داد: به عنوان مثال ظرفیت زیرساخت لینک‌های شبکه اینترنت مخابرات استان در سال ۹۹ از ۵۰ به ۱۴۰ گیگ افزایش یافت و تقریبا سه برابر شد به طوریکه اگر تعداد کاربران و میزان تقاضا باز هم رشد کند می تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد.
وی با تاکید بر اینکه در سال های گذشته زیرساخت های شبکه های ارتباطی در استان اصفهان توسعه پیدا کرد، خاطرنشان کرد: وجود این بسترها به ارتقای ظرفیت زیرساخت ها در دوران کرونا کمک کرد به طوریکه هم اکنون بیش از دو برابر آنچه که مصرف می شود باز هم ظرفیت برای ارایه خدمات اینترنتی به شهروندان را داریم.
مطلب‌زاده با بیان اینکه بیش از ۹۹.۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دسترسی به ارتباط صوت و مکالمه تلفن همراه دارند و دسترسی به اینترنت پرسرعت برای ۹۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان فراهم شده است، گفت: میزان دسترسی به اینترنت در استان بیش از ۷۴ درصد جمعیت است که چهار درصد از میانگین کشوری بالاتر قراردارد.
وی افزود: استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد و دارای ۱۱۱ شهر و یک هزار و ۹۳۴ روستا و آبادی است،که ۹۳۵ روستا بیش از ۲۰ خانوار دارد.
 
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید