پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبر داد:

بهره برداری بیش از 50 کیلومتر فیبر نوری در شهرستان فریدون شهر

بهره برداری بیش از 50 کیلومتر فیبر نوری در شهرستان فریدون شهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان از بهره برداری پنج سایت جدید و بیش از 50 کیلومتر فیبر نوری در شهرستان فریدون شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جعفر مطلب زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: بیش از 50 کیلومتر فیبر نوری در منطقه پیشکوه موگویی در فروردین ماه سال جاری به بهره برداری رسید و همچنین از پنج سایت جدید در همین منطقه رونمایی شد.
مطلب زاده خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این پروژه، ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی خدمات پهن باند، ارتقای کیفیت ارتباطات و پهنای باند مراکز و سایت‌های تلفن همراه روستایی، دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و بهبود کیفیت زندگی و کسب و کار روستاییان است.
وی افزود: این طرح با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اداره کل زیر ساخت و مخابرات استان انجام و به بهره برداری رسیده است. 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با اشاره به اینکه اولویت اول پروژه تار (توسعه ارتباطات روستایی) در استان شهرستان فریدون شهر است گفت: تا کنون نزدیک به 108 کیلومتر فیبر نوری آن کشیده شده است و تا پایان فصل تابستان ادامه فیبرکشی تا روستاهای وزوه و کاگونک انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این فیبر، روستاهایی که هیچگونه پوشش تلفن همراه نداشتند تحت پوشش قرار گرفتند و از اتصال مطلوب بهره مند شدند تاکید کرد: در حال حاضر روستاهای مکدین، تزره، دره بادام، کولاب و اسلام آباد شهرستان فریدون شهر تحت پوشش سایت هایی هستند که در برنامه فیبرنوری قرار دارند.
 
۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید